Gör din röst hörd som Silvana
Rapparen Silvana Imam i dokumentärfilmen Silvana – väck mig när ni vaknat som regisserats av Olivia Kastebring, Mika Gustafson och Christina Tsiobanelis. (Foto: Mantaray Film)

Who you gonna call?

Kontakt

VD

Anette Mattsson
+46 (0)725-43 33 40
anette@filmcapitalstockholm.se

 

Operativ chef / Utveckling

Beata Mannheimer
+46 (0)76-796 14 40
beata@filmcapitalstockholm.se

 

PR och kommunikation

Katarina Wilk
+46 (0)73-831 48 00
katarina.wilk@filmcapitalstockholm.se

 

Produktion

Lisa Widén
+46 (0)705-46 77 73
lisa@filmcapitalstockholm.se

 

Filmkommission

Mia Uddgren
+46 (0)70-848 46 21
mia@filmcapitalstockholm.se

 

Smart Kreativ Stad

Projektledare / konstnärlig ledare
Geska Brecevic
+46 (0)70-990 37 55
geska@filmcapitalstockholm.se

Projektledare
Ulrika Bandeira
+46 (0)70-266 69 20
ulrika@filmcapitalstockholm.se

Kommunikatör
Katarina Wilk
+46 (0)72-225 89 22
katarina.wilk@filmcapitalstockholm.se

Adress
Medborgarplatsen 3-5
118 26 Stockholm

Faktureringsadress
Film Capital Stockholm
c/o M & M ekonomi AB
Söderhallarna 118
118 72 Stockholm

Våra medlemmar
Danderyds kommun
Filmallians Stockholm-Mälardalen
Köpings kommun
Region Gotland
Sala kommun
Stiftelsen Filmstadens Kultur/Solna stad
Stockholms stad
Åland